1

راهنما وردپرس

وردپرس,wordpress

آموزش وردپرس,افزونه وردپرس

تکنیک های بهبود و رتبه گیری در (الکسا) :: علی کوهی | Ali Koohi

علی کوهی | Ali Koohi

آموزش کامل انواع سیستم های مدریت محتوا و دانلود رایگان افزونه های کاربردی و حرفه ای

آموزش کامل انواع سیستم های مدریت محتوا و دانلود رایگان افزونه های کاربردی و حرفه ای

به وبسایت آموزشی آقای مهندس علی کوهی (راهنما وردپرس | WordPress-Help) خوش آمدید کپی برداری طبق قانون پیگرد خواهد داشت

تکنیک های بهبود و رتبه گیری در (الکسا)

درباره سایت الکسا بیشتر بدانیم؟

در سال 1996 سایت الکسا به هدف معرفی و دسترسی بهتر کاربران به صفحات اینترنتی با توجه به عملکرد خود آن‌ها شروع بکار کرد.

از آن روز تولبار الکسا میلیون‌ها بار دانلود شده و کاربران در سراسر دنیا هر کدام سهمی در تبدیل شدن سایت الکسا به یکی از بزرگترین دیتابیس‌های جهان داشته‌اند.

در نهایت الکسا منبع مناسبی برای کسب اطلاعات در مورد سایت‌های اینترنتی بوده و شما می‌توانید بوسیله رتبه الکسا از میزان محبوبیت و بازدید یک سایت مطلع شوید.

یکی دیگر از خدمات الکسا مرتب سازی سایت‌های جهان بر اساس محبوبیت است، همچنین الکسا سایت‌ها را براساس کشور و زمینه کاری آن‌ها رتبه بندی کرده و این اطلاعات را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

رتبه الکسا چگونه محاسبه می‌شود؟

سایت الکسا هرگز تمام رموز کاری خود را برملا نکرده و منابع اطلاعاتی خود برای تعیین رتبه الکسا را بطور کامل معرفی نمی‌کند، ولی می‌توان با بررسی اصول اولیه جمع آوری اطلاعات توسط الکسا درک بهتری از رتبه سایت داشت.

همچنین یکی از سیاست های مهم الکسا این است که به شما می گوید چندمین سایت در جهان یا کشورتان هستید ولی نمو گوید چندمین سایت از چند تعداد سایت ، هستید.

مثلا میگوید رتبه کشوری = ۰۹۰/۵۶ ولی نمی گوید ۰۹۰/۵۶ از چه تعداد سایت!!!

با توجه به اطلاعات خود سایت الکسا

رتبه سایت در الکسا براساس میزان بازدید صفحات و تعداد بازدیدکنندگان در 3 ماه گذشته و براساس اطلاعات تولبار الکسای کاربران و منابع اطلاعاتی گوناگون تعیین می‌شود.

در مرحله اول الکسا تعداد بازدیدکنندگان و میزان بازدید صفحات داخلی و مدت زمانی که یک کاربر در سایت شما حضور دارد و تعداد بازدید های آن را برای تمام سایت‌ها در یک روز را محاسبه می‌کند و رتبه سایت شما در این میان براساس این سه فاکتور اصلی محاسبه می‌شوند.

نکته‌ : الکسا برای محاسبه رتبه سایت شما به هیچ وجه به تعداد مطالب ، ظاهر سایت ویا سیستم مدریت محتوا (وردپرس ، جوملا ، ای اس پی ، دروپال و ...) هیچ اهمیتی نمیدهد و رتبه شما را فقط و فقط بر اساس بازدید و بازدید کنندگان و مدت زمانی که یک بازدید کننده در سایت شما حضور داشته، محاسبه میکند.

نکته : به هیچ عنوان از ربات ها و برنامه هایی که به طور غیر واقعی از سایت شما بازدید می کننده استفاده نکنید؛ چون این بازدید ها و بازدید کنندگان غیر واقعی، نتها باعث پیشرفت رتبه سایت شما نمیشوند، بلکه باعث افت رتبه شما نیز میشوند.

چون این ربات ها و برنامه ها فقط به آدرس سایت شما رفته و در مدت زمان ۳ الی ۵ ثانیه یک بازدید در آن آدرس (URL) ثبت و بعد خارج میشوند.

پس از انجام کار این ربات ها، به عنوان مثال در یک روز مقدار (۳۰۰ ) بازدید کننده و (۶۷۰) بازدید داخلی غیر واقعی دارید، ولی هر کدام از مدت ۳ الی ۵ ثانیه در سایت شما نمانده و خارج شده اند و همین زمان کم باعث افت ۱۰۰٪ رتبه سایت شما میشود.

این بگونه ای است که الکسا در آن روز برای تعیین رتبه سایت شما به بازدید های شما نگاه میکند و مشاهده میکند  که مثلا شما (۳۰۰) بازدید کننده داشتید و همچنین میبیند که آن را به سرعت از سایت یا وبلاگ شما خارج شده اند. الکسا با مشاهده سریع خارج شدن بازدید کنندگان شما، فکر میکند که شما حتما محتوا خوبی نداشته اید و یا چیز جالبی در سایت شما وجود نداشته که بازدید کننده سریع خارج شده است.به همین دلیل رتبه سایت شما افت میکند چون الکسا فکر میکند که بازدید کنندگان امروز سایت شما،سایت یا وبلاگ شما را دوست نداشته اند و یا برای آن ها مفید نبوده است یا به زبانی دیگر (سایت شما به درد نخور) بوده است.

همچنین در یکی دیگر از صفحات الکسا می‌خوانیم که:

سایت الکسا بدون اطلاعات بدست آمده از تولبار کاربران وجود نخواهد داشت، هر کاربری که از این تولبار استفاده می‌کند علاوه بر استفاده از امکانات آن به الکسا نیز کمک خواهد کرد. در واقع هر کاربر با استفاده از تولبار الکسا اطلاعات مفیدی مانند اینکه چه استفاده‌ای از اینترنت دارد و چه سایت‌هایی مناسبند و چه سایت‌هایی نیستند در اختیار این سایت قرار می‌دهد. این اطلاعات برای محاسبه تعداد لینک ورودی سایت‌ها و رتبه جهانی الکسا بکار می‌روند.

هر چقدر کاربران بیشتری از این تولبار استفاده کنند، عملکرد الکسا دقیق تر و بهتر خواهد شد.

همانطور که در بالا خواندیم سایت الکسا بخش عظیمی از اطلاعات خود برای تعیین رتبه الکسا را از طریق تولبار کاربران بدست می‌آورد، پس برای کسب بهترین رنک الکسا شما نه تنها به بازدید بیشتری نیاز دارید بلکه شما به بازدیدکنندگانی نیاز دارید که تولبار الکسا را نیز نصب کرده‌اند.

این مشکل اصلی اصلی صاحبین سایت بوده که با افزایش تعداد بازدیدکنندگان رتبه بهتری در الکسا کسب نمی کنند، سایت این کاربران در در ضمینه های مختلف بوده و مشتریان آن‌ها عموما از نوجوانان و کاربران غیر حرفه‌ای اینترنت هستند که بندرت تولبار الکسا را نصب می‌کنند. بله، عملکرد الکسا ضعف هایی دارد ولی چرا برای ما تا این حد اهمیت دارد؟

چرا باید به رتبه الکسا توجه کنیم؟

1- بهبود پیج رنک گوگل سایت

هیچ مدرکی برای تاثیر رتبه الکسا بر تعیین پیج رنک گوگل وجود ندارد و عملا این دو سایت بصورت مستقل فعالیت می‌کنند ولی بیشتر فعالیت‌هایی که برای بهبود رتبه الکسا سایت خود باید انجام دهید مستقیما بر پیج رنک گوگل شما تاثیرگذارند و معیار مناسبی برای شما خواهند بود.

ولی اگر صادگانه به شما بگویم، در واقع گوگل و الکسا با هم همدست هستند ولی هیچ سند قطعی برای اثبات نمودن این قضیه وجود ندارد ولی اکثرن وب مستران و کسانی که سایت های بزرگی را مدریت میکنند و با نحوه کارکرد الکسا و گوگل کاملا آشنا هستند، میدانند که ( الکسا و گوگل ) باهم همدست اند.

حتما در سایت الکسا مشاهده کرده اید که سایت (گوگل)، هم در انواع کشور ها و هم در دنیا،رتبه (۱) اول را دارد؛ بله این درست است چون بیش از ۷۰٪ درصد کاربران از گوگل استفاده میکننده ولی شما درواقع نمیدانید که ۲۰ الی ۳۰ درصد رتبه گوگل در الکسا به این دلیل است که گوگل نیز مانند بسیاری از کاربران اینترنتی، یکی از پنل های (seo) الکسا را خریداری نموده است.

نکته : البته سیستم پیج رنک گوگل چند وقتی است که توسط خود گوگل از کار افتاده است و براساس گفته های گوگل، این تغیر داعمی خواهد بود و دیگر رتبه شما را در گوکل نشان نخواهد داد.

2- تبلیغات بیشتری بفروشید

تبلیغ کنندگان اینترنتی و مشتریان شما زمان تصمیم گیری به رتبه الکسا سایت شما توجه می‌کنند و آن را فاکتور مهمی برای تعیین محل تبلیغات خود در نظر می‌گیرند. برای مثال در گرفتن تبلیغات اینترنتی برای یک سایت، دارا بودن رتبه ای زیر ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ الکسا بسیار اهمیت داشته و موجب افزایش هزینه‌ی تبلیغات می‌شود.

نکته : هیچ وقت تبلبغ یا لینک یک سایت که رتبه اش از سایت شما بیشتر از ۱۰ هزار تا فاصله داره (یعنی وضعیتش بد تره) را در سایت و یا وبلاگ خود قرار ندید چون این کار باعث افت رتبه شما نیز میگردد.

3-(محتوای خوب) میزان کیفیت سایت

بهتر بودن رتبه الکسا از دید کاربران نشان دهنده به روز و مفید بودن مطالب سایت شما خواهد بود. از آنجایی‌که سایت الکسا مستقیما مفید بودن محتوای صفحات شما را اندازه گیری نمی‌کند، به روز بودن و مفید بودن آن‌ها می‌تواند رتبه بهتری برای شما به همراه داشته باشد، زیرا بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما خواهد کشید. از طرف دیگر همین بازدیدکنندگان رتبه الکسا شما را برای تعیین میزان اعتبار سایت و مطالب شما در نظر می‌گیرند.

4- رتبه خوبی داشته باشید!!!

مشتریان شما زمان خرید کردن از سایت شما  به رتبه الکسا سایت شما توجه می‌کنند و آن را دلیل مهمی برای خرید در نظر می‌گیرند. برای مثال، برای اعتماد کردن و خرید کردن از سایت شما، دارا بودن رتبه ای زیر ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ الکسا بسیار اهمیت داشته و موجب میشود که مشتری از شما خرید کند تا از یک سایتی که رتبه ۱۲ هزار دارد.

آموزش بهبود رتبه الکسا

اگر شما هم مانند بعضی از سایت و یا وبلاگ داران بازدیدکنندگان زیادی دارید ولی از رتبه الکسا خود راضی نیستید چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

1- تولبار الکسا را بر روی مرورگر خود و همکاران‌تان نصب کنید

2- مطالب مفیدتر و طولانی تری در سایت خود داشته باشید که بازدید کنندگان بیشتری را جذب خود کند

3- تبلیغات خود را با دقت بیشتری انجام دهید

4- به سایت الکسا بروید و هویت خود را بعنوان صاحب سایت تایید کنید

5- اطلاعات سایت خود را در الکسا تکمیل کنید

6- از مشتریان ویا از بازدید کنندگان ثابت خود که عضو سایت شما هستند، درخواست کنید تا به سایت الکسا بروند و در مورد شما نظر دهند

7- بازدیدکنندگان ثابت خود را تشویق به نصب تولبار الکسا کنید

دانلود تولبار الکسا برای :

*** از همه مهمتر اینکه اگر از این مطلب و آموزشی که شب، از ساعت ۱ تا ۴ صبح بیدار موندم تا این اطلاعات ارزشمند و مفید رو از مغزم بیرون بیارم و تایپ کنم و به شما بازدید کننده عزیز و گرامی انتقال بدم، خوشتان اومده، لطفا با دادن یک نظر در آخر همین مطلب، منو خوشحال کنید. با تشکر(راهنما وردپرس)

*** نکته مهم : واقعا اگه کسی این مطلب رو کپی کنه،حرومه چون برای تک تک این مطالب زحمت کشیده شده ولی کپی کردن مطلب با ذکر منبع (راهنما وردپرس) و آدرس سایت منبع (www.wordpress-help.blog.ir)، ایرادی ندارد. با تشکر

 >>لطفا نظر دهید << 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

ابزار وبمستر